Pošalji prijatelju

Sport

London 19. 11. 2015

Đoković u polufinalu

London - Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Masters kupa u Londonu, pošto je večeras u trećem kolu savladao Čeha Tomaša Berdiha u dva seta, sa 6:3, 7:5.

Za ulazak u finale i odbranu titule Đoković će u subotu od 15 sati igrati protiv Španca Rafaela Nadala. Biće to njihov 46. međusobni susret, a Novak će imati priliku da izjednači rezultat na 23:23.

Do 21. pobede u 23. međusobnom duelu protiv Berdiha, prvi igrač sveta je stigao posle sat i po igre. U prvom setu vođena je velika borba, jer je Đoković poveo sa 2:0, ali se Berdih vratio i izjednačio na 3:3.

Tada je, međutim, Novak podigao nivo igre i sa tri uzastopno dobijena gema rešio je set u svoju korist, čime je obezbedio plasman u polufinale.

U drugom setu viđen je sličan scenario, jer je Đoković ponovo poveo sa 2:0 a Berdih izjednačio na 2:2, a odluka je pala u 11. gemu, kada je srpski teniser napravio još jedan brejk i potom lako završio posao u svom servis gemu.